Dopravné značenie - distribúcia dopravného značenia

Dopravné značenie - distribúcia dopravného značenia

skende

Balotina – Interminglass 25kg

Zlepšenie optických vlastností plastu a farby
Balotina – Interminglass 25kgBalotina – Interminglass 25kg
Popis

Balotina reflexívna (silanizovaná) sa najčastejšie používa na zvýšenie reflexívnosti (odrazu) vodorovného a aj zvislého dopravného značenia. Svoje schopnosti preukazuje najmä v dobe zníženej viditeľnosti a v noci, a to spätným odrazom svetla, tzv. retroreflexiou (spätným odrazom svetiel prichádzajúceho dopravného prostriedku).

Balotina sa aplikuje dodatočne do náteru vodorovného dopravného značenia voľným posypom. Cez otvor (štrbinu) sypača prechádza jej primerané množstvo. V niektorých prípadoch je možné vmiešať ju aj priamo do náterovej látky.

Spotreba balotiny závisí od  hrúbky mokrého nástreku,  kde by mala byť obsiahnutá v objeme zhruba 60% ( 200 - 500 g/m2 ). Pri takomto obsiahnutí je možné docieliť požadovaný efekt, najmä čo sa týka retroreflexie a kotvenia proti vypadávaniu. Balotina je silanizovaná teda upravená silanmy pre lepšiu prilnavosť (adhéziu) k farbám.

Retroreflexívna balotina určená pre toto použitie je zmes viacerých zrnitostí sklených guličiek. Dôvodom je zvýšenie odrazuschopnosti značenia.

 

Balotina – Interminglass 25kg sa pridáva do do všetkych fariebnych odtieňov plastickej hmoty, náterov alebo nástrekov.

Chcete sa niečo opýtať?

Polia označené (*) sú povinné.
Priložte súbory (nepovinné)
Limit veľkosti každého súboru je 10.0 MB
    captcha
    Reload

    created by: Marek Sarvas