Dopravné značenie - distribúcia dopravného značenia

Dopravné značenie - distribúcia dopravného značenia

skende

 

opravy a montážeNeprehliadnuteľné dopravné značenie , ktoré značí minimálne zdržanie či nepríjemnú situáciu na vozovke . Niekoho obmäkčí a niekoho naopak ešte viac podráždi. Ako ale uzávierky ciest či menších úsekov fungujú? Rozhodne to nie je jednoduchá operácia a práve vy vodiči ste tými, ktorí "trpia" najmenej. Oprava či modernizácia cesty sa vždy robí vo chvíli, keď je to v dôsledku jej stave už naozaj nevyhnutné.

Kto môže o uzávierku požiadať?

O tom, kedy a ako sa cesty uzavrie a kadiaľ povedie obchádzka, rozhoduje príslušný cestný úrad. Žiadateľom uzávierky môže byť právnická aj fyzická osoba . Zákon o cestnej premávke potom definuje dva typy uzávierok:

  • čiastočnú
  • úplnú

Čo býva najčastejšou príčinou?

Samozrejme údržba alebo oprava cesty, ktorú žiadajú väčšinou stavebné firmy . Samotné dokumenty potrebné k oficiálnej žiadosti sú veľmi podrobné. Doložené musí byť presne určené miesto uzávierky, doba trvania a tiež návrh na obchádzky v grafickej podobe. Treba tiež pripraviť dopravné značky , ktoré budú v uzavretom úseku nainštalované.

Doba trvania uzávierky nemá konkrétne časové obmedzenie . Podľa dopravného úradu je však potrebné úsek uzatvoriť iba na nevyhnutne dlhú dobu potrebnú na ukončenie prác.

Získať povolenie skutočne nie je nič jednoduché. A je jedno ak ide o čiastočnú alebo úplnú uzávierku. Verte preto, že dopravné orgány sa k tomu kroku schyľujú len vo chvíľach, keď je ohrozená bezpečnosť .

dopravné značenieDopravné značenie

Ak sa dopravné značenie schváli, musí ho kvôli príslušných predpisom nainštalovať oprávnená osoba. Túto operáciu rieši mimo dopravný úrad tiež príslušná zložka Polície SR , ktorá je vždy zodpovedná za bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky.

Až nabudúce pôjdete okolo nápadnej cedule so smutným smajlíkom, skúste mať trochu pochopenia! Údržba komunikácií je veľmi dôležitá a vždy sa tak deje pre dobro vodiča.

Chcete sa niečo opýtať?

Polia označené (*) sú povinné.
Priložte súbory (nepovinné)
Limit veľkosti každého súboru je 10.0 MB
    captcha
    Reload

    created by: Marek Sarvas